PLED35US
Littelfuse
576-PLED35US
PLED35US
メーカ:
詳細:
LED保護デバイス LED PROTECTOR Uni 35V DO214
データシート:
ECADモデル:
在庫状況
在庫:
在庫なし
工場リードタイム:
15 週間 工場生産予定時間。
EST関税:
この製品は配送無料
製品属性 属性値 属性の選択
Littelfuse
製品カテゴリー: LED保護デバイス
RoHS:
PLEDxUx
50 V
1.2 V
35 V
SMB
Reel
組立国: Not Available
拡散国: Not Available
原産国: CN
保持電流(Ih 最大): 30 mA
最高動作温度: + 150 C
最低動作温度: - 40 C
取り付け様式: SMD/SMT
オン状態実効電流 - It 実効値: 1 mA
製品: LED Protectors
トレードネーム: PLED
単位重量: 473.500 mg
製品が見つかりました:
類似製品を表示するには、チェックボックスを1つ以上選択します
この機能はJavaScriptを有効にすることが必要です。
JPHTS:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
ECCN:
EAR99
LED Lighting Solutions
PLED Unidirectional Open LED Protectors
Littelfuse PLED Unidirectional Open LED protectors offer a switching electronic shunt path that diverts around a single LED that fails as an open circuit. This enables the remaining string of LEDs to continue to function even though a single LED in the string has failed open. This also provides reverse battery or reverse power polarity protection. PLED Unidirectional Series devices are designed to produce higher reliability in outdoor LED lighting applications such as street lighting, outdoor signage, aircraft runway lighting, roadside warning lights and other applications. Littelfuse PLED Unidirectional LED Protectors are offered in two surface mount packages, the DO-214AA and the Quad Flat Pak No-lead (QFN). These are compatible with 1W, 2W, and 3W LEDs that have a nominal 3V forward characteristic.
PLED Open LED Protectors
Littelfuse PLED Open LED Protectors provide a switching electronic shunt path when an LED in an LED array fails as an open circuit, ensuring the entire array of LEDs will continue to function even if a single LED in the array does not. These LED protection devices are compatible with 1W, 2W, and 3W LEDs that have a nominal 3V forward characteristic. The protectors are available in a variety of package types, including QFN and DO-214 surface-mount packages, SOT-89, and the small form factor Powermite® package. Littelfuse PLED Open LED Protectors offer reliable lighting functions in applications such as headlights, aircraft, aircraft runway lighting, roadside warning lights, and more.