BD50FD0WFP2-E2
ROHM Semiconductor
755-BD50FD0WFP2-E2
BD50FD0WFP2-E2
メーカ:
詳細:
LDO電圧レギュレータ PMIC, LDO Regulator 35V Input, 5.0V Fixed Output, 2A
ライフサイクル:
新製品:
このメーカーの新製品
ECADモデル:
在庫: 275
在庫:
275 すぐに出荷可能
工場リードタイム:
13 週間 表示されている時間を超える工場生産予定時間。
合計 額
完全リール(500の倍数で注文)
製品属性 属性値 属性の選択
ROHM Semiconductor
製品カテゴリー: LDO電圧レギュレータ
RoHS:
SMD/SMT
TO-263-5
5 V
2 A
1 Output
Positive
32 V
55 dB
Fixed
- 40 C
+ 105 C
400 mV
BDxxFD0
Reel
Cut Tape
組立国: Not Available
拡散国: Not Available
原産国: TH
ドロップアウト電圧 - 最大: 550 mV
Ib - 入力バイアス電流: 1 mA
ライン レギュレーション: 20 mV
製品: Voltage Regulators
製品タイプ: LDO Voltage Regulators
工場パックの数量: 500
サブカテゴリ: PMIC - Power Management ICs
タイプ: Low Saturation Regulator
電圧制御精度: 1 %
別の部品番号: BD50FD0WFP2
製品が見つかりました:
選択した属性: 0
この機能はJavaScriptを有効にすることが必要です。
CNHTS:
USHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
LDO Voltage Regulators
ROHM Semiconductor LDO Voltage Regulators are standard fixed output LDO regulators with low-saturation regulators available for outputs up to 2A/1A. They have a wide output voltage range and package lineup with or without shutdown switches. ROHM LDO Voltage Regulators feature a built-in overcurrent protection circuit that prevents IC destruction due to output short circuits, a thermal shut-down circuit that protects the ICs from damage due to overloading, and an overvoltage protection circuit that protects from surges generated in the power supply line. ROHM Semiconductor LDO Voltage Regulators are used in DSP power supplies for DVD and CD players, FPDs, TVs, personal computers, and other consumer devices.