DBA200WA60
SanRex
197-DBA200WA60
DBA200WA60
メーカ:
詳細:
ダイオード・モジュール Discrete Semiconductor Modules 400V 200A
ECADモデル:
在庫状況
在庫:
在庫なし
工場リードタイム:
26 週間 工場生産予定時間。
この製品はリードタイムが長いと報告されています。
EST関税:
この製品は配送無料
数量 ユニット価格
合計 額
製品属性 属性値 属性の選択
SanRex
製品カテゴリー: ダイオード・モジュール
RoHS:
Screw Mount
SOT-227
600 V
Isolated
Dual
1.25 V
- 40 C
+ 150 C
DBA
Tube
組立国: Not Available
拡散国: Not Available
原産国: KR
製品タイプ: Diode Modules
工場パックの数量: 10
サブカテゴリ: Discrete and Power Modules
技術: Si
単位重量: 30 g
製品が見つかりました:
類似製品を表示するには、チェックボックスを1つ以上選択します
選択した属性: 0
この機能はJavaScriptを有効にすることが必要です。
JPHTS:
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Soft Recovery Diode Modules
SanRex Soft Recovery Diode Modules are high‑performance, electrically isolated power semiconductors designed for high‑power switching and rectification applications. The modules reduce switching losses, suppress voltage overshoot, and minimize electromagnetic interference, making the components well-suited for high‑frequency inverter/converter operation. The modules cover reverse-voltage classes from approximately 400V to 650V and offer average forward current ratings from 100A to 300A, depending on the series and device type.