LDP25A360-C053BR
Cincon
418-LDP25A360-C053BR
LDP25A360-C053BR
メーカ:
詳細:
LED電源 LED Power Supply, 25 Watt, Single Output with IP67, 36VDC Output, No Dimming, 530mA Output Current, 1% Output Ripple/Noise
ECADモデル:
在庫状況
在庫:
在庫なし
製品属性 属性値 属性の選択
Cincon
製品カテゴリー: LED電源
RoHS:
Constant Current (CC)
530 mA
36 VDC
19.1 W
90 VAC to 305 VAC
Without Dimming
1 Output
Chassis Mount
140 mm (5.512 in)
30 mm (1.181 in)
20 mm (0.787 in)
LDP25
IP67
組立国: Not Available
拡散国: Not Available
原産国: CN
オープン フレーム/閉鎖: Enclosed
製品タイプ: LED Power Supplies
工場パックの数量: 1
サブカテゴリ: Power Supplies
製品が見つかりました:
選択した属性: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
LDP25 / LDP40 / LDP60 LED Power Supplies
LDP25 / LDP40 / LDP60 LED Power Supplies feature a universal input range of 90VAC to 305VAC, constant current output, and a low-frequency flicker design. These modules offer >0.9 active PFC, <5A low inrush current, a dimming function, as well as overtemperature and continuous short circuit protection. LDP25 / LDP40 / LDP60 LED Power Supplies provide IP67 protection in a low-profile, fully isolated plastic case and are available in 25W, 40W, and 60W.
LED Power Supplies and Drivers
Cincon LED Power Supplies are available in a 12.72W to 100W output power range with a dimming option. These products feature a 90VAC to 305VAC input voltage range and a power factor correction (PFC) option. Cincon LED Drivers offer output rated current from 350mA to 8.34A and an IP65/IP67 rating with low inrush and ripple noise.