LS2500F400C1A
E-Switch
612-LS2500F400C1A
LS2500F400C1A
メーカ:
詳細:
ベーシックスイッチ/スナップアクションスイッチ Snap Action Switch Quick Connect 125/250VAC @ 25A
ライフサイクル:
新製品:
このメーカーの新製品
ECADモデル:
在庫: 297
在庫:
297 すぐに出荷可能
工場リードタイム:
14 週間 表示されている時間を超える工場生産予定時間。
製品属性 属性値 属性の選択
E-Switch
製品カテゴリー: ベーシックスイッチ/スナップアクションスイッチ
RoHS:
LS25
SPDT
Plunger, Pin
25 A
125 VAC, 250 VAC
400 gf
Quick Connect
PCB Mount
IP40
組立国: Not Available
拡散国: Not Available
原産国: CN
照明付き: Non-Illuminated
寿命: 10000 Cycle
最高動作温度: + 85 C
最低動作温度: - 25 C
製品: Snap Action Switch
製品タイプ: Snap Action Switches
工場パックの数量: 100
サブカテゴリ: Switches
単位重量: 127.573 mg
製品が見つかりました:
類似製品を表示するには、チェックボックスを1つ以上選択します
選択した属性: 0
この機能はJavaScriptを有効にすることが必要です。
CNHTS:
USHTS:
LS25 Snap Action Switches
E-Switch LS25 Snap Action Switches feature a long life cycle and are UL-listed with an electrical rating of 25A, 125VAC/250VAC. These switches offer multiple actuator options, including pin plunger, lever, simulated roller, or roller, and five different operating forces, ranging from 90gf to 400gf. The LS25 snap action switches have a SPDT circuit with an On-(Off) momentary function. These switches have a robust operating temperature range of -25°C to 85°C, a long mechanical life of 1,000,000 cycles, and protection against dust and moisture, IP40-rated. Termination options include solder lug or quick connect. Typical applications include industrial, appliances, audio/visual, and construction.