220USG470MEFCSN22X30
Rubycon
232-20USG470MEFCSN2
220USG470MEFCSN22X30
メーカ:
詳細:
アルミニウム電解キャパシタ - スナップイン GENERAL PURPOSE ELECTROLYTIC CAPACITORS
ECADモデル:
在庫: 179
在庫:
179 すぐに出荷可能
製品属性 属性値 属性の選択
Rubycon
製品カテゴリー: アルミニウム電解キャパシタ - スナップイン
RoHS:
470 uF
220 VDC
22 mm (0.866 in)
30 mm (1.181 in)
10 mm (0.394 in)
3000 Hour
20 %
- 40 C
+ 85 C
2 Pin
USC
組立国: Not Available
拡散国: Not Available
原産国: JP
散逸係数 DF: 0.15
製品タイプ: Electrolytic Capacitors
工場パックの数量: 200
サブカテゴリ: Capacitors
末端様式: Snap In
製品が見つかりました:
類似製品を表示するには、チェックボックスを1つ以上選択します
選択した属性: 0
JPHTS:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
USC Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitors
Rubycon USC Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitors feature a 10 to 450VDC voltage range, ±20% capacitance tolerance, and RoHS compliance. The USC series offers 3000 hours of load life and a 56 to 82,000µF capacitance range. Rubycon USC Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitors have a 22 x 25mm to 35 x 50mm dimensions range.