63PZF33M8X9
Rubycon
232-63PZF33M8X9
63PZF33M8X9
メーカ:
詳細:
アルミ有機ポリマコンデンサ 63VDC 33uF 20% AEC-Q200
製品属性 属性値 属性の選択
Rubycon
製品カテゴリー: アルミ有機ポリマコンデンサ
RoHS:
33 uF
63 VDC
Radial
9 mm (0.354 in)
Aluminum Hybrid Polymer Capacitors
4000 Hour
20 %
40 mOhms
1.1 A
- 55 C
+ 125 C
8 mm
Can
PZF
AEC-Q200
組立国: Not Available
拡散国: Not Available
原産国: JP
散逸係数 DF: 0.08
リード間隔: 3.5 mm
リーク電流: 40 uA
製品タイプ: Electrolytic Capacitors
サブカテゴリ: Capacitors
製品が見つかりました:
類似製品を表示するには、チェックボックスを1つ以上選択します
JPHTS:
CNHTS:
USHTS:
TARIC:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
PZF Lead-Wire Aluminum Electrolytic Capacitors
Rubycon PZF Lead-Wire Aluminum Electrolytic Capacitors (AECs) provide a long life of 4000 hours at +125°C in packages that are AEC-Q200 qualified and RoHS compliant. These high-temperature, general-purpose AECs are a hybrid type with radial leads. Additional features of the PZF series include a -55°C to +125°C category temperature range, 25VDC to 80VDC rated voltage range, and 22µF to 330µF capacitance range with ±20% (+20°C, 120Hz) tolerance. Rubycon PZF lead-wire AECs are available in package sizes of 8mm x 9mm or 10mm x 9mm.