AMF60US24
XP Power
209-AMF60US24
AMF60US24
メーカ:
詳細:
壁掛け式ACアダプタ 60W, medical, home healthcare & ITE, 24VDC, 2.5A, level VI, class II, body only, 5.5 x 2.5 barrel jack
ライフサイクル:
新製品:
このメーカーの新製品
ECADモデル:
在庫: 53
在庫:
53 すぐに出荷可能
工場リードタイム:
22 週間 表示されている時間を超える工場生産予定時間。
製品属性 属性値 属性の選択
XP Power
製品カテゴリー: 壁掛け式ACアダプタ
RoHS:
Required
North America
Interchangeable Plugs
80 VAC to 264 VAC
1 Output
60 W
24 VDC
2.5 A
Medical
Barrel Connector
Barrel Jack
89 %
AMF60
コネクタA 極性: Center Positive
組立国: Not Available
拡散国: Not Available
原産国: CN
負荷調節: Regulated
最高動作温度: + 60 C
最低動作温度: 0 C
取り付け様式: Wall Mount
製品タイプ: Wall Mount AC Adapters
サブカテゴリ: Power Supplies
製品が見つかりました:
類似製品を表示するには、チェックボックスを1つ以上選択します
選択した属性: 0
CAHTS:
USHTS:
KRHTS:
TARIC:
ECCN:
EAR99
AMF60 60W External Wall-Mount Adapters
XP Power AMF60 60W External Wall-Mount Adapters offer a 12VDC to 24VDC output voltage range, IP42 ingress protection, and 5% output voltage accuracy. These adapters comply with energy efficiency level VI standards and feature interchangeable US, UK, EU, and CN mains connectors for global compatibility. AMF60 adapters also comply with global medical, home healthcare, and ITE safety standards, making them suitable for a wide range of environments. Additional features include Class II construction, a gasketed design, and reinforced isolation, enhancing safety in medical devices and home healthcare equipment. XP Power AMF60 60W External Wall-Mount Adapters offer low patient-leakage currents, 2x MOPP isolation, a compact design, and high efficiency.