LPD3015-182MRC
Coilcraft
994-LPD3015-182MRC
LPD3015-182MRC
メーカ:
詳細:
カップル インダクタ LPD3015 Low Profile 20% 1.6A 273mOhms
ECADモデル:
在庫: 894
在庫:
894 すぐに出荷可能
EST関税:
パッケージング:
完全リール(1000の倍数で注文)
数量 ユニット価格
合計 額
カットテープ/ MouseReel™
RoHS:
LPD3015
1.8 uH
20 %
1.6 A
273 mOhms
3 mm
3 mm
1.4 mm
Reel
Cut Tape
MouseReel
拡散国: Not Available
原産国: MY
末端様式: SMD/SMT
タイプ: SMT Coupled Inductor
製品が見つかりました:
類似製品を表示するには、チェックボックスを1つ以上選択します
AS OF 2/21/2014 THE OLD PART NUMBERS BELOW ARE NO LONGER
AVAILABLE FROM MOUSER BEYOND CURRENT INVENTORY IN STOCK. IF THE
CUSTOMER REQUIRES THIS PART, HAVE THEM CONTACT COILCRAFT
DIRECTLY. THIS AFFECTS MOST LPS AND A FEW LPD SERIES OF PARTS.
PLEASE SEE RECOMMENDED ALTERNATE PART AVAILABLE FROM MOUSER WITH
THE UNDERSTANDING THAT IT MAY OR MAY NOT BE AN EXACT MATCH. PER
THE SUPPLIER, MATTE TIN OVER NICKEL OVER SILVER TERMINATIONS ARE
REPLACING EXISTING SILVER-PALLADIUM-PLATINUM PLATING.
IN ADDITION, THE LPS SERIES PARTS ARE BEING ROTATED 90deg
CLOCKWISE IN THE CARRIER TAPE.
NEW PART NUMBERS:
LPSxxxx-xxxMRB or LPSxxxx-xxxMRC
LPDxxxx-xxxMRB or LPDxxxx-xxxMRC/
LPSxxxx-xxxNRB or LPSxxxx-xxxNRC
LPDxxxx-xxxNRB or LPDxxxx-xxxNRC
REASON FOR THE CHANGES:
1) NECESSARY TO INSURE CONTINUED SUPPLY UPON EXPIRATION OF EU
ROHS Directive 2011/65, Section 7 (c)-I LEAD-IN-GLASS EXEMPTION
WHICH IS SET TO EXPIRE IN 2015.
2) IMPROVE SOLDERABILITY
3) REMOVE HALOGENS
4) CONFORM TO EIA PACKAGING STANDARD
OLD PART NUMBERS:
LPSxxxx-xxxMLB or LPSxxxx-xxxMLC
LPDxxxx-xxxMLB or LPDxxxx-xxxMLC/
LPSxxxx-xxxNLB or LPSxxxx-xxxNLC
LPDxxxx-xxxNLB or LPDxxxx-xxxNLC
Please contact a Mouser Technical Sales Representative for
further information.
パワーマグネティックス
Coilcraft LPD3015シリーズ結合インダクタは、小型の高さ1.4mm、底面積3mm2の設計で、高インダクタンス、高い効率性、優れた電流処理が特徴です。LPD3015シリーズは、直列または並列に接続された2つのシングルインダクタとして、あるいはコモンモードチョークとして使用できます。